Strefa Marek
Wybierz z listy producenta aby zobaczyć listę jego produktów jakie proponujemy do sprzedaży.
Obiektyw Irix 15mm f/2.4 Blackstone do Canon
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
Obiektyw Irix 15mm f/2.4 Blackstone to obiektyw ultra-szerokokątny przystosowany do używania z aparatami pełno klatkowymi. Ogniskowa 15mm jest idealna do fotografii krajobrazowej, architektury, wnętrz i innej, która wymaga bardzo szerokiego obrazowania z poprawnym rysowaniem linii – cechą szczególną obiektywu jest świetnie korygowanie dystorsji (poprawne rysowanie linii pionowych i poziomych.



Obiektyw Irix 15mm f/2.4 Blackstone został skonstruowany przez fotografów z wieloletnim doświadczeniem, dzięki czemu posiadają szereg unikalnych funkcji sprawiających, że będziesz chciał go używać.
Główne cechy:
- grawerowane - oznaczenia wypełnione farbą reaktywną na światło UV, dzięki światłu UV dostrzeżesz oznaczenia na obiektywie, a grawer zagwarantuje ich długą żywotność
- skala hiperfokalna – za jej pomocą możesz łatwo ustawić płaszczyznę ostrości
- Focus Lock– pierścień pozwalający zablokować pierścień ostrzenia. Szczególnie przydatny, gdy korzystamy ze skali hiperfokalnej
- Click at Infinity – Kliknięcie na Nieskończoności – funkcja ta pozwala łatwo i intuicyjnie wyostrzyć na nieskończoność: po prostu kręć pierścieniem ostrzenia aż poczujesz wyczuwalne kliknięcie
- filtr 95mm – obiektyw wyposażono w przedni gwint filtrowy o średnicy 95mm co daje Ci możliwość stosowania filtrów takich jak Irix Edge UV&Protector, Irix Edge Circular Polarizer, Irix Edge ND, oraz Irix Edge Light Pollution filter
- demontowana osłona przeciwsłoneczna – osłona przeciwsłoneczna, może być zdemontowana i założona odwrotnie w celu zapewnienia bardziej kompaktowych rozmiarów w czasie transportu
- tylne okno filtrowe – obiektyw posiada możliwość stosowania filtrów żelowych takich jak Irix Edge Gelatin Filter Set.
Wersja premium "Blackstone" jest konstrukcją całkowicie metalową – zarówno wewnętrznie jak i zewnętrznie. Doskonały poziom uszczelnień gwarantuje zastosowanie 4 uszczelek w kluczowych miejscach. Oznaczenia na obiektywie zostały grawerowane i wypełnione farbą reaktywną na światło UV co gwarantuje znakomitą czytelność nawet w nocy. W tej wersji w skład wyposażenia standardowego znajduje się również sztywny futerał na obiektyw.
Sprzedawany zestaw zawiera:
- obiektyw 15mm f2.4 Blackstone do Canon
- osłona przeciwsłoneczna
- dekielek przedni
- 2 dekielki tylne
- futerał
- oryginalne opakowanie.
| SERIA | Blackstone |
| MOCOWANIE | Canon EF |
| OGNISKOWA | 15mm |
| ROZMIAR MATRYCY | pełna klatka |
| PRZYSŁONA MAKSYMALNA | f/2.4 |
| PRZYSŁONA MINIMALNA | f/22 |
| ŚREDNICA FILTRA | 95mm |
| TYP OBIEKTYWU | szerokokątny |
| LICZBA LISTKÓW PRZYSŁONY | 9 |
| KONSTRUKCJA OPTYCZNA | 15 elementów w 11 grupach |
| MINIMALNA ODLEGŁOŚĆ OSTRZENIA | 0.25m |
| RODZAJ OGNISKOWANIA | stałoogniskowy |
| STABILIZACJA | nie |
| USTAWIANIE OSTROŚĆI | manualne |
| WYMIARY FILTRA ŻELOWEGO | 30 x 30mm |
| USZCZELNIENIE | 4 uszczelki |
| OZNACZENIA | Farba reaktywna na światło UV |
| SKALA ODLEGŁOŚCI OSTRZENIA | metryczna |
| WYMIARY (MM) | 114 x 100mm |
| WAGA (KG) | 0.635 |

