Strefa Marek
Wybierz z listy producenta aby zobaczyć listę jego produktów jakie proponujemy do sprzedaży.

GlareOne Łańcuszkowy system zawieszenia teł, komplet na 4 tła

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 24h w dni robocze
Cena: 355,00 zł 355.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: GlareOne
Kod produktu: SBRX4
Pin It

Opis

Łańcuszkowy system mocowania teł przeznaczony do montażu na ścianie lub suficie. System dedykowany do współpracy z tłami nawiniętymi na tuleje kartonowe lub aluminiowe o średnicy od 4,5cm do 6,5 cm.

Prezentowany zestaw zawieszania dedykowany jest do 4 teł. Każde z teł powinno być nawinięte na tuleję kartonową lub aluminiową o wymaganej średnicy. Do montażu tła na systemie służą ekspandery rozporowe.

Rozkręcone ekspandery wsuwa się do środka tulei z tłem i skręcając zwiększa ich średnicę do momentu zablokowania w tulei.

Legenda obrazkaA - regulacja rozporu ekspandera, B - zakres regulacji zaczepu do haka, C - wpust mocujący, D - tuleja aluminiowa

Ekspandery tworzą komplet mocowań do haków - lewy ekspander pozwala na dopasowanie szerokości do zawieszonych już haków w zakresie +/-5 cm. Na prawym ekspanderze mocujemy łańcuszek do regulacji długości tła.

Tak przygotowane tła z ekspanderami zakładamy na haki / uchwyty montażowe, wcześniej przymocowane do ściany lub sufitu. Na koło zębate w prawym ekspanderze zakładamy dołączone w komplecie łańcuszek regulacyjny z obciążnikiem zapewniającym jego prawidłowe położenie podczas pracy. Jeśli do założonych na uchwytach tłach jest utrudniony dostęp, łańcuszek można założyć przed zamocowaniem tła na uchwycie.

Prawidłowo założone tła z łańcuszkami pozwalają podciągać i opuszczać wybrane tło do żądanych pozycji.

O czym należy pamiętać przed montażem systemu:

 • prawidłowe zaplanowanie rozstawu montowanych uchwytów / haków na ścianie / suficie - musi on być mniej więcej o 3cm do 8cm szersze od tulei z nawiniętym tłem - lewy ekspander pomaga zniwelować różnice 5cm w szerokości pomiędzy tłem z ekspanderami a uchwytem naściennym
 • prawidłowe rozmieszczenie ekspanderów lewy, prawy. Tak aby tylko po jednej stronie, np. prawej występowały ekspandery z regulacją łańcuszkową a po przeciwnej ekspandery montażowe z możliwością dopasowania szerokości +/- 5cm.

Sugerowana kolejność montażu:

 1. Prawidłowy montaż ekspanderów rozporowych w tulei tła, wraz z montażem łańcuszka i obciążnika - tak aby początek i koniec części rozporowej znajdował się wewnątrz tulei
 2. Zmierzenie szerokości prawidłowo zamocowanych ekspanderów w tulei
 3. Zamocowanie haków / uchwytów montażowych na ścianie lub suficie w odległości pomiędzy uchwytami równej szerokości tła z ekspanderami + 4cm
 4. Założenie kompletu tła z tuleją i ekspanderem na uchwyt / hak po prawej stronie
 5. Założenie kompletu tła z tuleją i ekspanderem na uchwyt / hak po lewej stronie, niwelując występującą różnicę regulacją szerokości na leweym ekspanderze.

W zestawie:

 • 2 x metalowe ścienne uchwyty montażowe na 4 ekspandery każdy
 • 4 par ekspanderów do mocowania tulei do teł: ekspander lewy i prawy, łańcuszek, obciążnik

Specyfikacja:

 • Montaż 1-4 teł
 • Mocowanie sufitowe lub naścienne
 • Kolorowe łańcuszki regulacyjne, pozwalające na łatwiejsze odróżnienie regulowanego tła 
 • Dowolna szerokość teł
 • Regulacja oporu
 • Przekrój tulei teł pasujących do expanderów od 4,5cm do 6,5cm
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl